Bluelab pH meter z sondą - miernik pH w roztworze

4b00bfcc4e1a0993a80f336d9090e78b
  • promocja
Dostępność: produkt dostępny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 868,49 zł 964,99 zł 868.49
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Bluelab
Kod produktu: ERR-1453

Opis

Bluelab podręczny elektroniczny miernik pH w roztworze mierzy także temperaturę roztworu, ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia uprawy. Temperatura wpływa na szybkość wzrostu i struktury zakładu więc temperatura roztworu zalecana 18-22 C.

Roślina wchłania wodę przez korzenie, reszta wody, która nie jest używana, aby pomóc rosnąć jest uwalniana poprzez komórki w liściach. Gdziekolwiek jesteś, niektóre gleby potrzebują pewnych elementów. W hydroponice, trzeba mieć pewność, że składniki odżywcze są zawsze dostępne we właściwych proporcjach. Trzeba poznać dokładnie siłę swojej pożywki i do tego właśnie służą nasze mierniki Bluelab. Bo jeżeli będzie za silna może doprowadzić do przekarmienia. Elementy mogą być niedostępne a tkanki roślinne mogą uleć zniszczeniu. Natomiast kiedy pożywka będzie za słaba rośliny będą niedożywione. Wynikiem tego będzie niedobór substancji odżywczych i słaby wzrost oraz kwitnienie. Więc jak zarządzać siłą pożywki? To nie musi być wcale trudne. Oczywiście, jest wiele różnych mierników, monitorów, płynów kalibracyjnych itp. Niech cię to nie przeraża. Jeśli jesteś gotowy, aby dowiedzieć się, co jest konieczne to gwarantujemy Ci, że dostaniesz dobre wyniki w swoich uprawach. Kiedy mówimy o ochronie roślin, mamy na myśli ochronę przed insektami i chorobami. Najlepszym wyjściem jest utrzymanie czystości. Dowiesz się, czy rośliny mogą dostać się do jedzenia, dzięki odpowiedniemu pomiarowi pH. Istnieją dwie rzeczy, aby uzyskać przyczepność tutaj. I pH jest wskazówką do obu. Odczyn Twojego roztworu będzie albo bardziej kwasowy lub bardziej zasadowy. Zmierzenie pH wskaże Ci jedno z nich. pH jest wskaźnikiem kwasowości i jej przeciwieństwa czyli zasadowości w roztworze. Naturalnym odczynem pH jest 7.0. Kwasowość mierzy się poniżej 7.0 pH. Natomiast zasadowość mierzy się powyżej 7.0 pH. Jeśli roztwór jest za bardzo kasowy albo za bardzo zasadowy może to spowodować zablokowanie pewnych elementów istotnych dla wzrostu , które nie będą absorbowane przez strukturę korzeni. Większość składników odżywczych przyswajanych przez rośliny dostępne są przy pH lekko kwaśnym. Zalecany zakres pH dla roślin uprawianych w:

- Roztworze (hydroponika) 5.5-6.3 pH

- Glebie 6.2-7.2 pH

Pomiar pH jest taki sam na całym świecie. Skala zaczyna się od 0.0 aż do 14.0 pH. Wartość 7.0 pH jest środkowym lub neutralnym punktem. Jest środkiem pomiędzy wysoką kwasowością a wysoką zasadowością.

Poniżej 7 = odczyn coraz bardziej kwaśny, w dół w kierunku 1

Powyżej 7 =odczyn coraz bardziej zasadowy, w górę w kierunku 14

Poziom pH zostaje taki sam przez długi czas, są niewielkie zmiany które są normalne. Powiedzmy od 5.8 do 5.5 w przeciągu kilku dni.

W hydroponice: Większość roślin lubi jak pH jest mniejsze niż 7.0. Przeciętna wartość dla takich upraw wynosi 6.3 pH. To oznacza, że roztwór jest lekko kwasowaty. Miara od 5,5 do 6,3 pH jest zwykle używana do sporządzania roztworu. Ten przedział deje najlepszą przyswajalność niezbędnych składników odżywczych dostarczanych roślinom.

W glebie: Rekomendowany przedział pH dla upraw w glebie wynosi 6.2-7.2 ale jest to specyficzna uprawa. To zawsze będzie miało charakter orientacyjny a nie absolutny. Kluczowymi czynnikami są:

1. Typy gleby

2. Dawkowanie i rodzaj nawozów

3. Temperatura gleby

Cechy miernika:

W zestawie dwie saszetki po 20ml płynu do kalibracji pH-4.0 i pH-7.0

- Lekki i przenośny
- Duży czytelny wyświetlacz
- Proste naciśnięcie przycisku kalibracji pH
- W zestawie wymienna elektroda pH
- wskaźnik kalibracji pH Udana
- zakresie wskaźników zasięgu (NAD i POD)
- 2 baterie alkaliczne AAA w zestawie
- Funkcja automatycznego wyłączania
- Wskaźnik niskiego poziomu baterii

- Gwarancja 5 lat i 6 miesięcy na elektrodę

- Po użyciu miernika nie należy go ?strzepywać? wystarczy opłukać go zwykłą wodą i umieścić w płynie KCL!

PAMIĘTAJ!

- elektroda miernika musi być zawsze wilgotna, służy do tego wyłącznie płyn KCL
- nie wolno przechowywać elektrody w wodzie z osmozy odwróconej, destylowanej lub de-jonizowanej- utrata gwarancji, elektroda zmieni kolor
- podłoże musi być wilgotne
- odczytu dokonujemy po minimum 15 min! Pomiaru dokonujemy w kilku miejscach
- zalecamy wykonywanie kalibracji przynajmniej raz na 30 dni. Miernik posiada funkcję przypominania upłynięcia 30 dni
- kalibracja wykonujemy w kolejności pH7 po czym pH4.

Specyfikacja techniczna:

- Zakres pomiaru pH: 0.0 ? 14.0
- Zakres pomiaru temperatury: 0 ? 50 °C

Dokładność przy 25 °C ?0.1 pH ?1 °C

- Kalibracja: Dwu punktowa (pH 7.0 i pH 4.0 lub pH 10.0)
- Automatyczna kompensacja temperatury: TAK
- Środowisko działania: 0-50 °C
- Zasilanie: 1X AAA Bateria alkaliczna

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Bestsellery z kategorii
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl