Odstąpienie od umowy
Jeśli robicie Państwo zakupy jako Konsumenci (osoby fizyczne dokonujące z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową) przysługuje Państwu pawo do odstąpienia od zakupu dokonanego u przedsiębiorcy bez podania przyczyny w ciągu 30 dni od momentu odebrania towaru.
W jaki sposób odstąpić od umowy?
Oświadczenie o odstąpieniu od umowy można złożyć w dowolnej wygodnej dla Państwa formie:
- listownie na adres: FIRMA HANDLOWA FLIPAW FILIP PAWLAK, ul. Buraczana 9a, 52-311 Wrocław;
- elektronicznie na adres: taniauprawa@gmail.com
- telefonicznie, nr tel.: 576 666 954
Co powinno się znaleźć w takim oświadczeniu?
- Tytuł - Pismo trzeba zatytułować. Wystarczy po prostu Formularz odstąpienia od umowy.
- Adresat - Nazwa przedsiębiorcy, pełen adres pocztowy, można dodać telefon, numer faksu i adres e-mail.
- Treść - Ja (imię i nazwisko) niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy / umowy dostawy następujących rzeczy / umowy o dzieło polegającej na wykonaniu następujących rzeczy.
- Ponadto, w dalszej kolejności: data zawarcia umowy, imię i nazwisko konsumenta, adres konsumenta, podpis i data.
Skutki odstąpienia od umowy
W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym otrzymaliśmy zwrot produktu.
Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie.
Warto jednak zwrócić uwagę, że zgodnie z prawem kupujący „ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy”. Oznacza to, że Państwo bez obaw możecie sprawdzić sprawność przedmiotu w taki sposób, jak można by to zrobić w sklepie stacjonarnym. Jeżeli jednak ten dozwolony zakres sprawdzenia zostanie przekroczony, mogą Państwo zostać obciążeni kosztami utraty części wartości zakupionego towaru.
Zachowujemy sobie prawo do odmowy przyjęcia zwrotu z tytułu odstąpienia od umowy w poniższych przypadkach:
- przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
- przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia ;
- przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.