Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 576666954

Email.: taniauprawa@gmail.com

Do darmowej dostawy: 1 000,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Wszystko o pH gleby przy uprawie marihuany leczniczej 0
Wszystko o pH przy uprawie marihuany leczniczej

Wszystko o pH przy uprawie marihuany leczniczej

Zastanawiacie się pewnie, o co chodzi w tym całym pH, i dlaczego tak często mowa jest o nim podczas diagnozowania problemów przy uprawie czy to outdoor, czy w namiotach uprawowych. Aby pojąć ten temat, potrzebna nam jest najpierw podstawowa wiedza o tym wskaźniku.

 PH-Pondus Hydrogenii-to miara stopnia kwasowości danego roztworu mówiąca, jakie jest w nim stężenie jonów wodoru, w naszym przypadku mówimy o glebie lub innym podłożu, w którym są nasze rośliny. Skala pH ma zakres między zero a czternaście, gdzie zero odpowiada odczynowi najbardziej kwaśnemu, a 14 najbardziej zasadowemu. Jak się domyślacie 7 to stopień neutralny.

 Rośliny pobierają substancje odżywcze z podłoża, które w zależności od swojego pH oddaje im ich więcej lub mniej, a dodatkowo każdy gatunek rośliny ma swój ulubiony przedział pH, w którym lubi rosnąć, i w którym z tych pierwiastków może czerpać największe korzyści, wchłaniając je w odpowiedniej ilości.

 Dla marihuany okienko to wynosi między 6 a 6.5, łatwo można to zobaczyć na ziemiach do uprawy od profesjonalnych producentów jak np. Terra Professional , BioBizz  czy Plagron sprawdzą się idealnie przy posiadaniu growboxa czy uprawie na zewnątrz. Specjalne dobrane mieszanki zapewniają odpowiednie pH, dobrą przepuszczalność oraz skład. Utrzymanie tych wartości zobaczymy w świetnej kondycji naszych podopiecznych oraz dużym plonie.

 

 Należy jednak pamiętać, że pH ulega zmianie, i w naszym przypadku pH ziemi będzie iść w kierunku pH substancji, które do niej wlewamy, czyli wody i nawozów. Bardzo ważnym elementem dlatego jest sprawdzanie jaki odczyn ma, to co wlewamy do naszych roślin. Na szczęście służą do tego specjalne akcesoria, których bogatą ofertę znajdziecie w naszym sklepie. Od najtańszych kropelek, po elektroniczne phmetry, jak i profesjonalną stację stale monitorującą nasze pH, a także inne wartości. Każda ma swoje plusy i minusy, ale to już od Was zależy który przyrząd najbardziej wam przypasuje.

Patrząc przez pryzmat pH, warto wspomnieć o przewadze upraw w ziemi nad uprawami nieorganicznymi

Bakterie, grzyby oraz wszystkie żyjątka, które zamieszkują w glebie, pomagają utrzymać poziom pH na właściwym poziomie, przez co sprawdzanie pożywki, którą podlewamy, nie jest tak bardzo koniecznie. Jednak pamiętajcie, zawsze warto wiedzieć, czym podlewamy. Przy zbyt niskiej kwasowości podłoża, zostaje zahamowany w nim rozwój mikroorganizmów, część minerałów szybciej się rozpuszcza (żelazo, magnez oraz aluminium), a wchłanianie większości pierwiastków ulega znacznemu zmniejszeniu, co prowadzi do deficytów. Przy zbyt wysokiej kwasowości zmniejsza się znacznie dostępność do cynku, manganu, miedzi i boru, dodatkowo minerały coraz słabiej się rozpuszczają, i może to doprowadzić do gromadzenia się soli z nawozów w pobliżu korzeni. Na szczęście możemy wpłynąć na poziom pH, nie samej gleby, ale pożywki. A jak wiemy z początku artykułu, to właśnie pożywka wpływa głównie na wahania pH w naszym medium.

Tak jak w przypadku podłoży i w tym przypadku producenci oferują nam produkty do zwiększania, jak i zmniejszania odczynu pożywki.

 

Pamiętajcie, że nasz growshop we Wrocławiu posiada załogę, która chętnie odpowie na wasze pytania oraz pomoże w doborze odpowiednich komponentów, aby zbudować dobry growbox.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl